You are currently viewing Fonds 2020.gada finansējumu novirza naudas balvām LPF čempionātā

Fonds 2020.gada finansējumu novirza naudas balvām LPF čempionātā

Nodibinājuma “Peldēšanas sporta atbalsta fonds” dibinātāji pieņēmuši lēmumu 2020.gadā sportistu atbalstam paredzēto finansējumu izmaksāt naudas balvu veidā Latvijas Jauniešu un junioru čempionāta labākajiem dalībniekiem jauniešu un junioru vecuma grupās. 

Lēmums sportistu atbalstam paredzēto finansējumu izmaksāt kā naudas balvas sacensībās saistīts ar covid-19 rezultātā radītajiem ierobežojumiem un to tiešo ietekmi uz peldēšanas sporta dzīvi ne vien Latvijā, bet arī visā pasaulē – 2020.gadā ir atcelti gan nozīmīgākie sporta pasākumi, gan arī ierobežotas mūsu sportistu iespējas piedalīties mācību-treniņu nometnēs ārpus Latvijas. Šādos apstākļos sportistiem faktiski nav iespējams piedalīties aktivitātēs, kuras varētu tikt finansētas no fonda līdzekļiem, līdz ar to ir nācies atcelt gada sākumā izsludināto konkursu un meklēt jaunus veidus sportistu atbalsta nodrošināšanai.  

Vērtējot iespējas turpināt atbalstīt jaunos sportistus šajos sarežģītajos apstākļos, sadarbībā ar Latvijas Peldēšanas federāciju (LPF) ir nolemts 3000 EUR lielo finansējumu piešķirt Latvijas Jauniešu un junioru čempionāta labākajiem dalībniekiem – katrā vecuma grupā augstvērtīgākā rezultāta īpašnieks tiks prēmēts ar 750 EUR lielu naudas balvu, savukārt 2. un 3. vietas ieguvēji saņems attiecīgi 500 un 250 EUR lielas naudas balvas. 

“Situācija sporta nozarē šobrīd nenoliedzami ir sarežģīta, taču mēs esam gandarīti, ka spējam turpināt iesākto un finansiāli atbalstīt mūsu talantīgākos jaunos sportistus. Ticam, ka vērtīgās naudas balvas būs papildus motivācija jaunajiem sportistiem nopietni gatavoties šīm sacensībām un uzrādīt savus labākos rezultātus”,

norāda fonda valdes priekšsēdētājs Vidvuds Maculēvičs. 

IV Latvijas Jauniešu un junioru čempionātam peldēšanā bija jānotiek š.g. maijā, taču tās tika atceltas valstī noteikto ierobežojumu dēļ. Šobrīd čempionāts, kas vienlaikus ir arī FINA apstiprinātas XXXII Vasaras Olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, ir ieplānots 18.-19.decembrī. 

2019.gadā fonds piešķīra finansiālu atbalstu trim Latvijas jaunajiem peldētājiem – Eiropas Junioru čempionāta 5.vietas ieguvējai un daudzkārtējai Latvijas rekordistei Ievai Maļukai, Pasaules junioru čempionāta pusfinālistei un Latvijas rekordistei Arinai Sisojevai, kā arī EJOF dalībniekam, LPF junioru reitinga līderim Ņikitam Gorbačovam.

Nodibinājums “Peldēšanas sporta atbalsta fonds” ir dibināts 2018.gadā ar mērķi veicināt augstu sasniegumu izaugsmi peldēšanas sportā, nodrošinot ilgstošu un stabilu finansiālu atbalstu talantīgiem sportistiem un viņu treneriem. Fonda mērķauditorija ir talantīgi un perspektīvi jaunie sportisti, kuru mērķis ir panākumi starptautiskajā arēnā.

Fonda dibinātāji ir 8 juridiskas un fiziskas personas: Latvijas Peldēšanas federācija, HANDICAP, vecmeistaru un invalīdu peldēšanas klubs, Aivars Platonovs, Andrejs Broks, Ģirts Treiguts, Reinis Eisaks, Valērijs Kalmikovs un Vidvuds Maculēvičs.