You are currently viewing Ar fonda finansiālu atbalstu apbalvo labākos jauniešus un juniorus

Ar fonda finansiālu atbalstu apbalvo labākos jauniešus un juniorus

Otrdien, 21.jūnijā, Ķīpsalas peldbaseinā norisinājās Latvijas kausa peldēšanā 2022.gada sezonas noslēguma sacensības, kurās ar fonda sarūpētām naudas balvām tika apbalvoti sacensību kopvērtējuma uzvarētāji jauniešu un junioru vecuma grupās.

Sacensību ievadā sportisti startēja divās 50m disciplīnās un 4x50m jauktajā stafetē, kuras sastāvs tika noteikts pēc nejaušības principa. Divu distanču summā labāko rezultātu junioru vidū uzrādīja Kristaps Miķelsons, bet jauniešiem šoreiz labākais bija Timurs Kirgizovs. Tikmēr 4x50m kombinētajā stafetē uzvaru izcīnīja jau pieminētais Kirgizovs kopā ar Karlu Grīnbergu, Oļegu Mihailovu un Eliju Aleksejevu.

Tomēr sacensību nozīmīgākais mirklis bija Latvijas kausa peldēšanā 2022.gada sezonas uzvarētāju apbalvošana. Kopvērtējumā junioru ieskaitē par uzvarētāju tika kronēts Jānis Dzirkalis, kurš 12 sacensību posmos nopelnīja 570 punktus, kas sadarbībā ar nodibinājumu “Peldēšanas sporta atbalsta fonds” (PSAF) tiek konvertēti uz šādas pašas vērtības naudas balvu. Otrā vieta kopvērtējumā Jegoram Mihailovam (390 punkti), bet trešais ar 370 punktiem valmierietis Kristaps Miķelsons. Ceturto vietu un 355 EUR šogad izcīnīja Oļegs Mihailovs, piektā Alise Locāne (270 punkti), bet sestajā vietā šogad divas sportistes – Jeļizaveta Savčenko un Liene Vientiesa. Abas sportistes savstarpēji sadalīs 260 EUR vērto naudas balvu.

Jauniešu konkurencē šogad pārliecinošu uzvaru izcīnīja Daņila Kuzmins, kuram 840 kopvērtējuma punkti un 420 EUR liela naudas balva. Otrajā vietā Kristians Učkuronis, bet trešais Kristaps Čilipāns, kas attiecīgi naudas balvā saņems 291 un 269 EUR. Ceturtā vieta Latvijas kausa kopvērtējumā Timiram Kirgizovam, bet olimpisko sešinieku noslēdza divas Ķekavas NSS audzēknes – Sofija Dalbiņa, kas sezonā iekrāja 270 kopvērtējuma punktus, un Karla Grīnberga, kurai 250 punkti un 125 EUR liela naudas balva.

Naudas balvas sportistiem tiek izmaksātas no Latvijas Peldēšanas federācijas un nodibinājuma “Peldēšanas sporta atbalsta fonds” finanšu līdzekļiem, kopumā tam atvēlot teju 3650 EUR.

Nodibinājums “Peldēšanas sporta atbalsta fonds” ir dibināts 2018.gadā ar mērķi veicināt augstu sasniegumu izaugsmi peldēšanas sportā, nodrošinot ilgstošu un stabilu finansiālu atbalstu talantīgiem sportistiem un viņu treneriem. Fonda mērķauditorija ir talantīgi un perspektīvi jaunie sportisti, kuru mērķis ir panākumi starptautiskajā arēnā.

Fonda dibinātāji ir 8 juridiskas un fiziskas personas: Latvijas Peldēšanas federācija, HANDICAP, vecmeistaru un invalīdu peldēšanas klubs, Aivars Platonovs, Andrejs Broks, Ģirts Treiguts, Reinis Eisaks, Valērijs Kalmikovs un Vidvuds Maculēvičs.