Fonda stipendiāti aizvadījuši veiksmīgu gadu

Fonda stipendiāti aizvadījuši veiksmīgu gadu

Atskats uz aizvadīto, 2019.gadu, iezīmējams ar gandarījumu par sniegto atbalstu peldēšanas sporta attīstībā un nodibinājuma atbalstīto sportistu sasniegumiem zilajos celiņos – visi fonda atbalstītie sportisti turpinājuši personisko izaugsmi un pārstāvējuši Latvijas valsti nozīmīgākajos Eiropas un pasaules sporta forumos.

“Peldēšanas Sporta Atbalsta fondam šis ir bijis pirmais aktīvas darbības gads. Kopā ar fonda biedriem esam veiksmīgi spējuši rast līdzekļus vairāku jauno sportistu atbalstam, kā arī piesaistīt finansējumu no atbalstītājiem, kas nav fonda biedri, bet ir vēlējušies atbalstīt mūsu mērķi. Tie ir gan bijušie peldētāji, kā arī ar sportu nesaistīti atbalstītāji. Tas viss kopā mums ļāva konkursa kārtībā no 19 pretendentiem atlasīt 3 stipendiātus, kuriem piešķīrām nozīmīgu finansiālu atbalstu treniņu-mācību procesam 2019. gadā, lai veicinātu viņu sportisko rezultātu  izaugsmi un nestu Latvijas vārdu pasaulē”, norāda fonda valdes priekšsēdētājs Vidvuds Maculēvičs. 

Gada garumā nenogurstošu izaugsmi visaugstākajā līmenī ir spējusi nodrošināt Ieva Maļuka, kas aizvadītā gada laikā trīspadsmit reizes labojusi nacionālos rekordus, nostiprinot savu vārdu rekordu ailēs pie 6 dažādām disciplīnām. Kopumā 2019.gadā Latvijas rekordi peldēšanā laboti 21 reizi. 

Ievas panākumi ir vērā ņemami arī starptautiskajā arēnā – otro gadu pēc kārtas ir izdevies izcīnīt augsto 5.vietu Eiropas Junioru čempionātā, savukārt pieaugušo vidū sportistei līdz pusfinālam pietrūka vien 0.01 sekunde. Sportistes spēja sasniegt savus labākos rezultātus tieši nozīmīgākajās sacensībās ir pierādījums ieguldītajam darbam un attieksmei par to gan mācību treniņu procesā, gan ikdienas dzīvē. 

Aizvadītajā gadā Maļuka ir bruģējusi ceļu arī lielākiem mērķiem nākotnē – ir izpildīts  XXXII Vasaras olimpisko spēļu kvalifikācijas B normatīvs, kas ierindo sportisti starp pretendentēm dalībai pasaules nozīmīgākajā sporta forumā, kā arī sasniegts 2020.gada FINA Pasaules čempionāta 25m peldbaseinā A normatīvs. 

Arī Arina Sisojeva aizvadītajā gadā ir apliecinājusi sevi kā vienu no Latvijas perspektīvākajām jaunajām sportistēm – FINA Pasaules junioru čempionātā Arina uzrādīja labāko rezultātu starp Latvijas sportistiem, izcīnot augsto 14.vietu. Čempionāta priekšsacīkstēs 50m brasa peldējumā sportistei izdevās lielisks peldējums, kas rezultātu tablo atspoguļojās ar jaunu valsts rekordu  – 32:00. Tas ir Arinas pirmais ieraksts Latvijas rekordu grāmatā un esam pārliecināti, ka tas nebūs vienīgais. 

Lai gan sportistei neizdevās kvalificēties dalībai pērn notikušajā FINA Pasaules čempionātā pieaugušajiem, gada nogalē izdevās ielikt kāju durvīs ceļā uz 2020.gada FINA Pasaules čempionātu 25m peldbaseinā – ir izpildīts starptautiskās federācijas noteiktais B normatīvs, kas dod tiesības startēt tajā.

Ņikitam Gorbačovam 2019.gads aizritēja jaunas pieredzes zīmē – sportists kā viens no diviem Latvijas peldētājiem tika iekļauts Latvijas olimpiskās komitejas delegācijā  un starptautiskajā arēnā debitēja ar startu Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā. Acīmredzot pieredzes trūkums un citi apstākļi sportistam Azerbaidžānā neļāva uzrādīt savus labākos rezultātus, tomēr arī šāda pieredze

nenoliedzami ir vērtējama kā laba skola un esam pārliecināti, ka tā kalpos par pamatu sportista izaugsmei nākotnē. 

Par spīti neveiksmei gada nozīmīgākajā startā, Gorbačovs gada griezumā spēja demonstrēt personisko izaugsmi un sasniedza savus labākos rezultātus visās pamatdisciplīnās. LPF sportistu reitingā junioriem ar savu labāko rezultātu 100m br./st. peldējumā Gorbačovs ir labākais starp zēniem un piekāpjas vienīgi Ievai Maļukai.

Maculēvičs pirmo darbības gadu novērtē kā teicamu, akcentējot, ka ir sasniegti izvirzītie mērķi: “Šodien, atskatoties uz mūsu stipendiātu sasniegtajiem rezultātiem, varu droši teikt, ka esam ļoti gandarīti ar veikto atlasi un sniegto atbalstu. Mūsu stipendiāti ir ne tikai veiksmīgi pārstāvējuši valsti starptautiskajā arēnā, bet arī spējuši vairākkārt labot Latvijas rekordus dažādās distancēs, kas apliecina, ka sportistu sasniegumi ir bijuši visaugstākie Latvijas peldēšanas sportā 2019. gadā. Drīzumā tuvojas vairākas nozīmīgas starptautiskas sacensības un mēs esam pārliecināti, ka mūsu stipendiāti turpmāk spēs demonstrēt vēl augstvērtīgākus rezultātus – to arī viņiem no visas sirds novēlam!

Paldies mūsu stipendiātiem par lieliskajiem rezultātiem, pozitīvajām emocijām un radīto lepnumu mūsu sirdīs. Tāpat vēlos pateikties par nozīmīgu un nesavtīgu atbalstu 2019. gadā fonda dibinātājiem un pārējiem atbalstītājiem”. 

Informējam, ka fonds arī 2020.gadā turpinās atbalstīt Latvijas labākos jaunos peldētājus. Stipendiju konkurss tiks izsludināts tuvāko nedēļu laikā un tajā ir aicināti pieteikties ikviens jaunais peldētājs.

Nodibinājums “Peldēšanas sporta atbalsta fonds” ir dibināts 2018.gadā ar mērķi veicināt augstu sasniegumu izaugsmi peldēšanas sportā, nodrošinot ilgstošu un stabilu finansiālu atbalstu talantīgiem sportistiem un viņu treneriem. Fonda mērķauditorija ir talantīgi un perspektīvi jaunie sportisti, kuru mērķis ir panākumi starptautiskajā arēnā.

Fonda dibinātāji ir 8 juridiskas un fiziskas personas: Latvijas Peldēšanas federācija, HANDICAP, vecmeistaru un invalīdu peldēšanas klubs, Aivars Platonovs, Andrejs Broks, Ģirts Treiguts, Reinis Eisaks, Valērijs Kalmikovs un Vidvuds Maculēvičs. Fonda valdes priekšsēdētājs ir Vidvuds Maculēvičs, savukārt LPF pārstāvis šajā valdē ir treneru komitejas vadītājs Sergejs Kurmeļevs.