You are currently viewing Fonds gatavs sniegt atbalstu Latvijā ieceļošajiem ukraiņiem

Fonds gatavs sniegt atbalstu Latvijā ieceļošajiem ukraiņiem

Nodibinājums “Peldēšanas sporta atbalsta fonds” ir nolēmis rezervēt 3000 EUR no fondā uzkrātajiem līdzekļiem bērnu, kas karadarbības dēļ ir bijuši spiesti pamest savas mājas un meklēt patvērumu Latvijā, dalībai peldētapmācības nodarbībās un treniņos.

Rezervētais finansējums tiek paredzēts gan uz Latviju atbraukušo jauno sportistu treniņu iespēju nodrošināšanai, gan arī ikviena bērna peldēšanas pamata prasmju apguvei, tādējādi sniedzot praktisku un morālu atbalstu veiksmīgākai adoptācijai Latvijā šajā emocionāli sarežģītajā brīdī.

Ukrainas bērnu dalība nodarbībās tiks īstenota sadarbībā ar sporta nozari, lielākajiem Latvijas peldbaseiniem un organizācijām, kas īsteno peldētapmācības programmas. Fonds šobrīd ir vērsies pie institūcijām, kas koordinē Ukrainas bēgļu uzņemšanu un izmitināšanu, ar informāciju par gatavību sniegt konkrētu atbalstu.

Fonds aicina ikvienu, kas vēlas atbalstīt šo iniciatīvu, veikt ziedojumu ar norādi “ziedojums ukraiņiem Latvijā”, savukārt, gadījumā, ja ir vēlme palīdzēt Ukrainas valdībai cīņā pret okupantiem un cilvēkiem Ukrainā, aicinām ziedojumus veikt, izmantojot ziedot.lv platformu.

Vienlaikus fonds apliecina, ka ukraiņu atbalstam atvelētais finansējums neietekmēs tā plānus īstenot statūtos noteiktos mērķus un sniegt finansiālu atbalstu arī Latvijas jaunajiem sportistiem. Lēmums par konkrētu atbalsta mehānismu Latvijas jaunajiem peldētājiem tiks pieņemts tuvāko nedēļu laikā.

Nodibinājums “Peldēšanas sporta atbalsta fonds” asi nosoda Krievijas un tās sabiedrotās Baltkrievijas agresiju pret Ukrainu, nogalinot un apdraudot tūkstošiem civiliedzīvotāju.